brownies

Čokoládový koláč brownies bez mléka a vajec

Někdy jsou nejlepší věci ty nejjednodušší. Náš dnešní recept na čokoládové brownies vám návod na to, jak si zcela jednoduše, v jedné misce, bez mixéru a za pár minut připravíte těsto, bez použití vajec nebo kravského mléka. Stačí jen přísady zamíchat, vylít na plech a upéct. Vyzkoušíte?

Čokoládový koláč brownies bez mléka a vajec

Čokoládové brownies můžete obměňovat dle libosti. Pokud máte nejraději čistou čokoládovou chuť, postupujte podle našeho receptu. Doporučujeme však nasekat do těsta za hrst lískových ořechů nebo mandlí, nebo posypat koláč těsně před pečením čerstvými borůvkami či malinami.

Co potřebujeme: Postup:

 

  1. Ve větší misce řádně promícháme suché přísady na koláč.
  2. Pak přilijeme olej, sójové mléko a vanilkový extrakt a vařečkou (nebo polévkovou lžící) řádně promícháme tak, abychom dostali homogenní směs.
  3. Čtvercový plech o rozměrech 20x20cm vyložíme papírem na pečení a nalijeme na něj připravenou směs na čokoládový koláč brownies.
  4. Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů asi 30 minut. Jelikož každá trouba peče jinak, doporučujeme zkontrolovat koláč po 25 minutách pomocí špejle a případně dopéct.
  5. Po upečení necháme vychladnout a pak vyklopíme z plechu a nakrájíme na čtverce.
  6. Pravý brownie je na povrchu křupavý, popraskaný a uvnitř příjemne tuhý.

brownies

Čokoládový koláč, zvaný brownies, který vám přinášíme dnes, vám bude chutnat během pečení. Vaší kuchyní se bude šířit úžasná čokoládová vůně a vy se nebudete vědět dočkat, kdy bude hotový.

Vyzkoušejte i letní verzi. Zkombinujte naše bezlaktózové brownies s domácí ovocnou zmrzlinou. Recept na domácí zmrzlinu bez vajec a mléka najdete zde: Domácí ovocná zmrzlina.

Pokud jste milovníkem čokoládových dezertů, nechte se inspirovat i dalšími zajímavými čokoládovými recepty.