dough letters and vegetables on rustic wooden table with flour, italian word amore, which means love

Romantika na talíři

Přírodní alternativu afrodiziaka pro šťastné prožití Valentýna najdete i v běžných jídlech připravených s trochou kreativity. Díky špetce lásky, která by měla být ve valentýnském menu hlavní ingrediencí, a několika správným potravinám, bude večer plný vášně neopakovatelným zážitkem pro vás i vaši polovičku.

Nastartujte žaludek i srdce

 Pokud přemýšlíte, jak začít valentýnskou večeři, připravte si tofu s cuketou. Tento recept obsahuje hned dvě potraviny, díky kterým budete k vaší drahé polovičce cítit ještě větší náklonnost. První z nich je chilli, které vám záhadným způsobem zlepší náladu. Vděčit tomu můžeme specifickému pálení a štípání v ústech, při kterém mozek vylučuje endorfiny, takzvané hormony štěstí. Chilli mimo jiné obsahuje i rostlinný alkanoid zvaný kapsaicin, který stimuluje krevní oběh a zlepšuje prokrvení. Druhou potravinou je tofu, které je silným afrodiziakem díky vysokému obsahu vitamin B.

Hlavní jídlo jednoduše, zdravě a zamilovaně

 Národní jídlo Italů, pizza, chutná kdykoliv. Pravou valentýnskou atmosféru však navodíte pouze speciálními ingrediencemi. Experimentujte například s česnekem a bazalkou. Kromě toho, že česnek je velmi účinným afrodiziakem, zvyšuje průtok krve a obsahuje řadu látek s přímými stimulačními účinky. Čerstvé listy bazalky pozitivně působí na bolest hlavy a jídlo navíc zpestří pronikavou vůní. Chcete-li na pizzu přidat něco neobvyklého, ale se stejnou chutí a účinky, bazalku klidně nahraďte rukolou.

Pokud dáváte přednost asijské kuchyni před italskou, zkuste brokolici s tofu na asijský způsob. Afrodiziaka tofu, česnek a chilli doplňuje zázvor, který byl už ve starověku považován za zdroj lásky. Velkou výhodou této rostliny je zejména to, že ji můžete použít v jakémkoliv stavu – čerstvou, sušenou nebo tepelně upravenou.

Čokoládová tečka na závěr

Závěrečný sladký chod slouží jako záložka v knize, díky které si vaše polovička z večera odnese nezapomenutelný zážitek. Vyzkoušejte například čokoládový dort s ostružinami. Čokoláda v sobě ukrývá hned několik výhod. Uvolňuje do těla endorfiny, které jsou zdrojem štěstí a pohody, ale také podporuje tvorbu serotoninu, který náš mozek produkuje v době hluboké zamilovanosti. Ostružiny můžete vyměnit například i za maliny nebo jahody. Všechny tyto plody totiž obsahují velké množství vitaminu C a zinku, které dodávají tělu správný náboj.

Romantickou večeři můžete zakončit i čokoládovými kuličkami s višněmi. Kuličky obalte v kokosu, kakau nebo najemno posekaných kešu oříšcích a dejte partnerovi možnost vybrat si jeho favorita. Čokoládový dezert výborně doplní pohár červeného vína, které zvýrazní chuť tohoto chodu a uvolní vaši fantazii.