rychlý oběd

Rychlý oběd – kuřecí pilaf

Pilaf je výborný nápad na rychlý oběd. Můžeme ho přirovnat k rizotu, ale rýže by měla zůstat sypká. Pilaf je jídlo východní kuch původ slova se spojuje s Indií a Persií, odkud se rozšířil po celé Asii. My jsme připravili jeho jednoduchou verzi ze surovin, které bez problémů seženeme i u nás.

Rychlý oběd kuřecí pilaf

Pilaf je jídlo z rýže uvařené osobitým způsobem. Můžete si ho připravit zeleninový, hřibový, ovocný, s rybou nebo masem. Můžete zkusit použít ječné kroupy místo rýže. Na jeho přípravu potřebujeme zejména kvalitní rýži a koření. Navzdory jednoduchosti ingrediencí, výsledek je neuvěřitelně chutný :)

Co potřebujeme: Postup:
 • 500g kuřecích prsou
 • 500 g rýže Basmati
 • 500g mrkve
 • 300g cibule
 • 2 hlavičky česnek rozdělit na stroužky, ale neoloupat
 • rozinky cca malá hrst
 • pepř a kari koření
 • olivový olej

Naše rada:

 • Basmati rýže je jednodušší na přípravu tím, že se ve finále nelepí a je rychle hotová (do 10 minut). Pokud používáte klasickou dlouhozrnnou rýži, dejte si práci a pořádně ji propláchněte, abyste vyplavily, co nejvíce škrobu a rýže se méně lepila.
 1. Maso si nakrájíme na malé kousky, cibuli na kostičky a mrkev na tenké proužky, kolečka, případně nahrubo nastrouháme.
 2. V hlubší pánvi, nebo hrnci opečeme najemno nakrájenou cibulku.
 3. Přidáme osolené a pepřem okořeněné kuřecí prsa, opečeme a podusíme, podle velikosti kousků.
 4. Na maso uložíme mrkev, přidáme sušené rozinky a podusíme 10 minut. Pak promícháme.
 5. Opláchneme rýži, přidáme do ní kari koření, sůl a rovnoměrně ji rozložíme na vrstvu masa a mrkve s rozinkami. Do rýže schováme“ stroužky neloupaných česneku, které jí dodají jemnou chuť a aroma a zalijeme horkou vodou, cca 1 cm nad rýži. Vrstva nevařené rýže by měla mít cca 3 cm.
 6. Při servírování posypte petrželkou.

Koření je velmi důležitá součást každého jídla. V tomto receptu používáme kari koření pro zjednodušení. Je tam hodně koření z těch, které se v původní verzi používají například kurkuma, pepř, červená paprika, kmín, bobkový list, koriandr, saturejka.

To, že si připravíte rychlý oběd neznamená, že jídlo je nekvalitní. Inspirujte se i dalšími recepty:

těstoviny rychlý oběd

Zapékané těstoviny se špenátem

 

Vyzkoušejte i jiné naše recepty.

mrkvové šátečky

Dezerty a pečení

rychlý oběd

Těstoviny a pizza

zapekaná zelenina

Bez masa

 

 

 

 

 

 

Zdroj obr.: dreamstime.com