tofu recepty

Tofu recepty – zdravé čokoládové pralinky

Ne každý z nás si dopřeje sladké bez omezení. Někomu cukr nedělá dobře, někdo se rozhodl shodit nějaké to kilo do vánočních šatů, někdo si řekl, že chce žít zdravěji. A právě pro vás, ale i pro ty, kteří mají rádi originální dobroty, jsme připravili skvělý dezert. Tofu recepty dnes na sladko. Co byste řekli na zdravý nepečený dezert s čokoládou, banánem a tofu?

Tofu recepty – zdravé čokoládové pralinky

tofu recepty

Žádné mléčné bílkoviny, žádná mouka, žádné vejce a žádný cukr. A přesto skvělá chuť a požitek bez hřešení. Nevěříte, že tofu recepty mohou být neodolatelně dobré? Tak tento musíte vyzkoušet, je to super jednoduché a potřebovat budete jen 4 suroviny, vidličku a dvě šikovné ruce.

 

Co potřebujeme: Postup:
 • 1 balení tofu natural
 • 150 g kvalitní hořké čokolády (s vysokým obsahem kakaa)
 • 2 zralé měkké banány
 • 1 lžičku hořkého nizozemského kakaa
 • 2 PL hořkého nizozemského kakaa na obalování
 1. V misce si vidličkou rozmačkáme tofu natural, pokusím se ho rozmíchat, abychom získali co nejhladší konzistenci bez hrudek (můžeme si pomoci i ponorným mixérem).
 2. Přidáme banány, které podobně jako tofu rozmačkáme vidličkou.
 3. Banány a tofu pořádně promícháme.
 4. Ve vodní lázni rozpustíme hořkou čokoládu a přidáme ji do banánové tofu směsi. Nakonec přidáme 1 lžičku hořkého kakaa.
 5. Vše pořádně promícháme a dáme do lednice asi na 20 minut ztuhnout, aby se nám s hmotou dobře pracovalo.
 6. Ze ztuhlé směsi tvarujeme kuličky asi velikosti menšího vlašského ořechu (tato dávka vystačí asi na 30 kulek) a těsně před podáváním je vyválíme v kakau.

Vyzkoušejte i jiné naše nepečené dezerty:

Tofu je skvělá přísada do zdravých dezertů. Vysoký obsah bílkovin, žádný lepek, žádný přidaný cukr, ale zato překvapivě dobrá chuť o tom jsou tyto rychlé a jednoduché čokoládové pralinky, při kterých si nemusíte dávat pozor na to, kolik jich sníte.

Inspirovali jsme vás? Vyzkoušejte i jiné naše tofu recepty.

banánovo kokosový nepečený koláč

Dezerty a pečení

TOFU-pizza

Těstoviny a pizza

zapekaná zelenina

Bez masa