hubnutí

Zdravé hubnutí bez diet a tabletek (1/2)

Pokud máte pocit, že by jste potřebovali zhubnout nějaká ta „kilečka“, máme pro vás zdravé řešení. Zapomeňte na nesmyslné diety a zázračné tabletky, které na hubnutí nemají žádný pozitivní vlyv, právě naopak. 

Zdravé hubnutí bez diet a tabletek

Dopřejte si takové potraviny, které omezí vaši chuť k jídlu a zároveň vám dodají ty výživné látky, které jsou pro váš organizmus opravdu důležité. V první části se dozvíte vše důležité o jablečném octu, medu a kokosovém oleji.

Jablečný ocet na podporu stabilní hladiny cukru v krvi

apple vinegarJablečný ocet má obrovské využití nejen v domácnosti, ale dokáže výrazně ovlyvnit i naši chuť k jídlu. Pokud si do sklenice (cca 2 dcl) s čistou vodou přidáte alespoň 1 ČL kvalitního jablečného octa, váš organizmus to nejen hydratuje, ale i zbaví pocitu hladu na delší dobu.

Takto připravený nápoj totiž napomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, což je pro hubnutí velmi důležité. Pokud přemýšlíte nad tím, který jablečný ocet je ten nejlepší, zaměřte sa na BIO kvalitu a nejlépe bez pasterizace, nebo si ho můžete připravit sami podle našeho receptuJablečný ocet má léčebné i kosmetické účinky

Proč to funguje?

Pokud má každý z nás zabezpečenou stabilní hladinu cukru v krvi, organizmus nemusí čelit tzv. „rychlé konzumaci“ z důvodu nepřekonatelné chuti k jídlu. Proto je důležité, aby jste s sebou denne nosili nějaké to ovoce, popř. menší „snack“, který vám efektivně pomůže překlenout období medzi konzumovanými jídly. Nezapomínejte, že i čistá voda s obsahem jablečného octa je jednou z možností.

Med na podporu trávících enzymů

hubnutí

V surovém medu sa nacházejí tisíce enzymů a antioxidantů, které mají pro naše zdraví nespočetné množství výhod. Problémem však je, že většina dnes prodávaných medů tyto látky neobsahuje, jelikož jsou při procesu zpracování odstraněny.

Proto je důležité zaměřit se na tzv. surový med v BIO kvalitě, kterého enzymy nám mohou velmi efektivně pomoci ve snaze zhubnout.

Proč to funguje?

Mít „šťastný“ trávicí systém je základním předpokladem bezproblémového hubnutí. Trávicí enzymy a antioxidanty obsažené v kvalitním medu podporují trávicí systém člověka. Díky tomu je snaha o zdravé hubnutí dosažena bez velkého úsilí.

Kokosový olej na potlačení chuti k jídlu

hubnutí

Kokosový olej má pro naše zdraví hned několik výhod. Nejzajímavější je však jeho schopnost pomáhat při hubnutí. Když ho porovnáme s jinými oleji, tak zjistíme, že obsahuje nejen nenasycené (zdravé) tuky, ale i ty nasycené, které však nejsou stejné jako ty, které se nacházejí např. v rychlém občerstvení.

Můžete ho použít nejen do vaření, ale i (podobně jako jablečný ocet) na efektivni zbavení se pocitu hladu mezi jednotlivými jídly. Má vynikající máslovú chuť, díky čemu se hubnutí stane jen „procházkou“ růžovým sadem.

Proč to funguje?

Kokosový olej díky nasyceným tukům zažene hlad a váš organizmus bude např. cestou do práce efektivně spalovat nežádoucí „kilečka“.

Doufáme, že vás náš dnešní článek inspiroval, a věříme, že se pro vás zdravé hubnutí stane opravdu hračkou. Více zajímavých tipů vám prozradíme v našem dalším článku.