hubnutí

Zdravé hubnutí bez diet a tabletek (2/2)

Dnes pokračujeme druhou částí našeho seriálu a vy máte možnost se dozvědět vše důležité o zázvoru, kurkumě, skořici, avokádu a kakau. Věříme, že se pro vás
vaše hubnutí stane opravdu hračkou.

Zdravé hubnutí bez diet a tabletek (2/2)

Nabízíme vám pár dalších potravin, které vám budou v boji s vašimi „kilečky“ opravdu efektivně nápomocny:

 

·       Čerstvý zázvor při snaze o redukci hmotnosti

hubnutíZázvor je kořením, které vám reálně pomůže zbavit se skutečného tuku, nejen celkové tělesné hmotnosti. Není tedy důležité ztratit vodu, či svalovou hmotu, ale opravdu skutečný tuk. Proto, pokud jste se ve svém hubnutí dostali do stavu, že „stagnujete“, nezoufejte a dopřejte si zázvor.

Tím vám teď nechceme říci, aby jste ho začali jíst ve velkých množstvích, spíše naopak. Největšího efektu   dosáhnete postupně, hlavně tehdy, když ho přidáte do různých druhů jídel, nápojů, atd.

Můžete ho např. přidat do tofu fašírek se zázvorovou omáčkou.

Proč to funguje?

Zázvor působí na náš organizmus dvěma způsoby. Za prvé: pomáhá metabolizmu, takže náš organizmus rychleji spaluje kalorie, díky čemu dokážeme hubnout téměř bez námahy. Za druhé: zlepšuje naše trávení, což nám výrazně pomáhá ve snaze zhubnout.

 

·       Kurkuma jako zdroj cenných antioxidantů

hubnutíKurkuma je typická pro indickou kuchyni, avšak díky svým dokázaným benefitům pro naše zdraví si podmanila jídelníčky mnohých z nás. Kromě jiného, právě díky obsahu antioxidantů nám dokáže účinne pomoci ve snaze zhubnout.

Nejlepším způsobem však je, konzumovat ji pří mo v polévkách či hlavních jídlech, proto vám nabízíme recept …

Pro ty z vás, kteří jen začínáte, doporučujeme nasledovné: přidejte ji do vařících se těstovin. Krásně je zabarví, a její chuť nebude pro začátek až tak výrazná.

Proč to funguje?

Kurkuma je asi nejméně známým kořením, které sa dává do souvislosti s hubnutím. Působí protizápalově, snižuje bolest, v důsledku čeho vám efektivněji pomůže dosáhnout vámi požadovanou hmotnost.

Můžete si připravit smoothie z kurkumy nebo např. Tofu s kokosovým mlékem a kari, TOFU na kari s kešu a rýží

 

·       Skořice plná minerálů a vlákniny

skorice

Skořice není pouze koření, které dělá naše koláčky či smoothies chutnějšími. Je to také nástroj, který můžete využít jako součást komplexního přístupu ke zdravému hubnutí.

Populární kombinací pro hubnutí je med a skořice. Do hrnčeku stačí dát 1 PL skořice a medu, zalít  horkou vodou a nápoj je hotov.

Proč to funguje?

Skořice obsahuje minerály, které vaše tělo potřebuje každý den. Je také dobrým zdrojem vlákniny, díky čemu vám umožní si udržet zdravou váhu.

 

·       Avokádo jako zdroj zdravých rostlinných tuků

avokádo

Pokud jste v procesu hubnutí a nevíte co jíst, dopřejte si avokádo. Pokud chcete hubnout rychleji, dopřejte si zralé avokádo např. do svého snídaňového smoothie, do salátů nebo pomazánek.

Díky obsahu vlákniny, kterou když avokádem začnete postupně zvyšovat, se vám v hubnutí bude jednoznačně dařit.

Proč to funguje?

Avokádo je nejen plné zdravých tuků, ale je i zdrojem draslíku a minerálů, které vám v tom umí pomoci.

Připravte si guacamole, nebo zdravý dezert – kakaové mousse

 

·       Kakao jako zdroj účinných antioxidantů

kakaoPravdepodobně jste již slyšeli o pozitivním vlyvu hořké čokolády na náš organizmus, hlavně díky obsahu antioxidantů. Nesmí však obsahovat žádné mléko a přidaný cukr.

Stačí, když do svého smoothie přidáte cca 1 ČL kvalitního kakaa. To vám pomůže jednoduše a velmi efektivně se zbavovat nepotřebných kilogramů. Pokud chcete vyzkoušet zdravý zákusek, recept najdete zde: kokosová roláda.

Proč to funguje?

Za všechno můžou tzv. polyfenoly. Mají pozitivní vlyv na naše zažívání, což vede k lepšímu fungování těla a celkově lepšímu pocitu.

Doufáme, že vás i tento článek inspiroval, a věříme, že se pro vás zdravé hubnutí stane opravdu hračkou. První část našeho seriálu je k dispozici zde: zdravé hubnutí bez diet a tabletek (1/2)